Akwarium Optiwhite

Akwarium ze szkła OptiWhite. Możesz mieć takie w swoim domu.

Akwarium optiwhiteAkwarium optiWhite, float, co to takiego? Czy powinniśmy zwracać na to uwagę? Do czego odnoszą się te nazwy? Zapewne wielu nowych miłośników akwarystyki i tych mniej doświadczonych zastanawia się co oznaczają te nazwy jak Float czy OptiWhite.  Przypominając sobie wcześniejsze lata, kiedy mieliśmy przyjemność spotkać się z zapalonym hodowcą rybek, nie mogliśmy się nadziwić co takiego interesującego widzą hodowcy w dość ciemnym zbiorniku ze szkła, w którym pływają rybki, niemalże odbijając się od ściany do ściany. Takie akwaria często nie przekraczały wielkości 50-70 centymetrów, a szklane zbiorniki wydawały się bardzo smutne, a czasem nawet mroczne.

Zupełnie odwrotnie jest w dzisiejszych czasach, kiedy chcielibyśmy poszukać w internecie ciekawych inspiracji na zbudowanie akwarium na wymiar, które dodatkowo możemy wykonać ze szkła Optiwhite aby było najbardziej spektakularne. Naszym oczom automatycznie ukażą się niebywałe możliwości, z których zresztą z powodzeniem można skorzystać. W końcu nie trzeba mieć wieloletniego doświadczenia w akwarystyce, żeby zdecydować się na posiadanie dużego akwarium w swoim mieszkaniu.

Akwarium OptiWhite, Guardian, float – Typy szkieł do wyboru.

Czym jest owo tajemnicze akwarium OptiWhite? Czy warto się nim zainteresować ? Końcowy efekt zależy nie tylko od zaaranżowania akwarium, jego rozmiarów, jego umiejscowienia, a także sposobu oświetlenia. Bardzo dużą rolę odgrywa tutaj również wybór szkła, z którego został wykonany sztuczny zbiornik. Tradycyjne akwaria, jak dobrze pamiętamy, nie przepuszczały wystarczająco dużo światła, dlatego nie uznawano je za całkowicie przejrzyste. Najczęściej wykonane były ze szkła typu float. Jego główną cechą charakterystyczną jest przede wszystkim zielonkawy odcień. Szyba typu float najczęściej jest również łączona przy użyciu czarnego, a przynajmniej nie bezbarwnego silikonu. W ten sposób akwarium ostatecznie wygląda nie tylko na bardzo masywne, jak i również ciężkie. Jednym słowem, nie jest to najbardziej efektowny wybór.

Innym rodzajem szkła, które jest również często stosowane, jest szkło typu Guardian. Jest to alternatywa dla szkła o nazwie float, które zostało opisane powyżej. Guardian od tradycyjnego szkła różni się mniejszym zabarwianiem. Niestety im grubsze szkło będziemy chcieli zastosować do akwarium, to musimy jednocześnie przygotować się na zwiększenie nasycenia tej specyficznej zieleni. A jak wiadomo, przy bardzo dużych zbiornikach, nie można pozwolić sobie na ultracienkie szkło. Grubość szkła musi być dobrze dobrana, w zależności głównie od wielkości zbiornika, aby akwarium było bezpieczne dla użytkownika i stworzeń w nim żyjących.

Zupełnie inną widoczność i wrażenia wizualne osiągniemy tworząc akwarium ze szkła OptiWhite, co pozwala uzyskać odbarwione szkło. Wyróżnia się ono świetną przejrzystością, a to oznacza, że świat zawarty w akwarium ze szkła OptiWhite, jest widziany przez nas bez żadnych zmian barw. Neutralna barwa możliwa jest w tym przypadku dzięki zastosowaniu szkła zawierającego obniżoną zawartości żelaza.

>> Wykonujemy akwarium na wymiar Warszawa i cała Polska – zapraszamy !

Zalety akwarium ze szkła OptiWhite.

Akwarium optiwhite szkłoNajwiększą zaletą akwarium ze szkła OptiWhite, są przede wszystkim walory wizualne i estetyczne. Jeśli mielibyśmy stanąć przed trzema zbiornikami wykonanymi ze szkła float, Guardian, jak i również OptiWhite, to większość z nas na pewno zdecydowanie pozytywniej odbierze zbiornik wykonany z tego ostatniego szkła.

Nawet przy zastosowaniu grubszej szyby, wrażenia wizualne zdecydowanie przemawiają za zastosowaniem szkła Optiwhite. Oczywiście nie bez znaczenia jest to, co znajduje się wewnątrz akwarium. Jeśli zbiornik jest wypełniony mętną wodą, to jednocześnie nie możemy spodziewać się oszałamiającego efektu. Zupełnie inaczej będzie, jeśli w środku znajdzie się krystalicznie czysta woda i zbiornik jest zadbany, oraz wykonana jest odpowiednia aranżacja akwarium, wtedy uzyskujemy na prawdę świetny efekt wizualny i estetyczny. Nic więc dziwnego, że szkło to jest ostatnimi czasy bardzo promowane i polecane. Wykorzystuje się je nie tylko do budowy akwariów, lecz także stosowane jest niejednokrotnie do tworzenia różnego rodzaju witryn reklamowych np. na targach, blatów w sklepach, drzwi szklanych i zabudów wszędzie, gdzie przejrzystość i doskonałe odzwierciedlenie barw ma szczególne znaczenie. Nawet oświetlenie w akwarium OptiWhite wydaje się być bardziej jasne i mocniejsze, gdyż znacznie łatwiej przedostać się światłu przez tak przejrzystą szybę, bez żadnych zakłóceń. Warto wiec zainwestować w ten rodzaj szkła aby cieszyć się jego wszystkimi walorami po ukończonej budowie akwarium.

Przyszli właściciele akwariów OptiWhite, którzy podają dokładne wymiary zbiornika, dla zwiększenia walorów estetycznych, dodatkowo decydują się na bezbarwne spoinowanie. Jeśli mają wybierać między standardową spoiną a bezbarwną, to przy tak eleganckim produkcie, wybór wydaje się być oczywisty.

Ponadto krawędzie łączonych szyb zostają jeszcze odpowiednio oszlifowane. W związku z tym nie mamy żadnych wątpliwości, że akwarium umieszczone w dowolnym wnętrzu, czy to będzie mieszkanie, dom jednorodzinny, czy może lokal użytkowy, zwiększy doznania estetyczne, jak i również przyczyni się do zwiększenia luksusu w aranżacji, oddając naturalne barwy ryb i roślin oraz pozostałych elementów wnętrza akwarium.

Do budowy akwariów stosuje się różnego rodzaju grubości szkła. W zależności od wielkości zbiornika, stosujemy szkło OptiWhite w zakresie od 6mm do 19mm grubości, aby akwarium było bezpieczne dla użytkownika. Ważnym elementem jest też sposób łączenia i uszczelniania szkła. Podczas budowy akwarium ze szkła OptiWhite stosujemy najczęściej bezbarwny silikon akwarystyczny Soudal lub Lakma. Jest to doskonały, szybkoschnący i jednoskładnikowy silikon, odporny na wodę oraz temperatury. Jest także, co bardzo istotne, w pełni bezpieczny dla roślin i zwierząt. Oczywiście szkło pod silikon powinno być odpowiednio przygotowane, tak więc zalecamy tu powierzenie tej kwestii specjalistom z doświadczeniem.

Przejrzystość szkła.

Dlaczego szkło typu Optiwhite i zbudowane z niego akwarium jest takie przejrzyste? jak już wspomnieliśmy wcześniej, zdecydowanie ten rodzaj szkła charakteryzuje się bardzo wysokim współczynnikiem przepuszczalności światła, a także posiada przede wszystkim znacznie mniej zielonkawego odcienia, widocznego szczególnie na krawędziach szkła w stosunku do szkła typu float. Jest ono odbarwione z uwagi na obniżoną w składzie zawartość żelaza. Naturalne zabarwienie i wspomniana przejrzystość, świetnie wpływają na odbiór kolorów i ich naturalność w funkcjonującym zbiorniku wodnym. Możemy tym samym bez przeszkód podziwiać roślinność i stworzenia mieszkające w akwarium.  Znakomicie także wyglądać będą tła w akwarium, jeżeli takowe będą zastosowane. Szkło tego typu ma niewątpliwie duże plusy, więc warto przemyśleć jego zastosowanie.

Jakie główne zalety posiada akwarium zbudowane ze szkła Optiwhite:

  • duża przejrzystość
  • neutralne zabarwienie, a przez to znacznie lepsze odzwierciedlenie kolorów ryb i roślin w akwarium, w stosunku do tradycyjnego szkła typu float,
  • wysoka przepuszczalność światła,
  • obniżona zawartość żelaza, a tym samym brak zielonkawego odcienia, widocznego zwłaszcza na krawędziach szkła,
  • wysoka estetyka i jakość,
  • możliwość obróbki i szlifowania krawędzi szkła,
  • możliwość zastosowania bezbarwnego silikonu.
  • nadaje się do akwariów, gablot, witryn prezentacyjnych

Podjęcie ostatecznej decyzji.

Ryba w Akwarium optiwhitePo zapoznaniu się ze wszystkimi typami szkieł, podjęcie decyzji wydaje się być już tylko formalnością. Nie należy jednak zapominać również o aspekcie finansowym. Mianowicie nie każdy jest w stanie wydać nieco więcej pieniędzy na akwarium OptiWhite, które jest niestety droższe od pozostałych rodzajów szkieł. Warto jednak podejść do tego tematu z tej strony, że jest to wydatek jednorazowy i na wiele lat będziemy cieszyć się z tego efektu za każdym razem spoglądając na zbiornik akwarium.

Jeśli nadal się wahamy, czy nie lepiej jest zainwestować nieco więcej, i jednocześnie nie żałować wyboru tańszego i mniej estetycznego szkła? Planując wykonanie zbiornika, możemy także skorzystać z pomocnych kalkulatorów. Takie narzędzia bez problemu znajdziemy w Internecie. Dzięki nim w prosty sposób oszacujemy, ile mniej więcej kosztuje akwarium w wersji Float, ile w wersji Guardian i na koniec, jaki maksymalny koszt wyjdzie w przypadku zamówienia akwarium OptiWhite. Przy współpracy w realizacji akwarium z firmą akwarystyczną zakładająca akwaria, najpewniej takie wyliczenie otrzymamy gotowe, po wstępnym ustaleniu szczegółów dotyczących interesującej nas wielkości zbiornika.

Należy mieć na uwadze to, że bez względu na to, jakie akwarium się ostatecznie wybierze, dużo zależy od nas samych, jak będzie wyglądał efekt końcowy. Jeśli nie włożymy chociaż odrobiny wysiłku w utrzymanie higieny w wodnym środowisku, a także na zewnątrz akwarium, nawet najlepsze akwarium i najdroższa szyba nie będzie wyglądała efektownie. Łatwo jest też o odciski palców na szybie, szczególnie jeśli do akwarium podchodzą małe dzieci. Czasem niby takie prozaiczne drobiazgi, także mogą mieć wpływ na końcowy odbiór. Dlatego warto dbać o to, co zbudujemy do naszego salonu czy innego pomieszczenia.

Dlatego też decydując się na bardzo duże akwarium powinniśmy pamiętać, że wymaga ono od nas samych pewnego zaangażowania. Gdy rzeczywiście przeczuwamy, że nie będziemy mieli za dużo czasu i cierpliwości do utrzymania czystości dużego akwarium, warto w tym celu nawiązać współpracę z doświadczoną firmą akwarystyczną, która będzie regularnie dbała o zbiornik i przeprowadzała serwisowanie. Zachęcamy również w tej kwestii do kontaktu z naszą firmą.

Zobacz także – akwaria słodkowodne

Kontakt

Obsługujemy klientów z całej Polski

+48 609-897-709

Warszawa - Bielany

Call Now Button